15.9.2019 Prodej pamětní medaile – SVATOANEŽSKÁ KORUNA – omezený počet

V neděli 15.9. se bude po mši svaté (po „desáté“, cca po 11 hodině) prodávat před bazilikou požehnaná pamětní medaile – SVATOANEŽSKÁ KORUNA, s poděkováním Apoštolského nuncia. Cena 200 Kč za kus. Pouze omezený počet.

Každý dárce dostane v upomínku pamětní medaili vyrobenou ražbou z ručně leštěných razidel v Pražské mincovně a.s. Ke každé medaili je přikládán certifikát, potvrzující její vzhled a specifikující technické parametry.

Kdo zakoupí medaili, bude mít jedinečnou možnost otisknout svůj prst na ruční papír, který poputuje do Říma u příležitosti listopadové Národní svatoanežské pouti spolu s dary pro papeže Františka. Jednak půjde o finanční dar, který bude moci papež použít pro chudé, a jednak o skulpturu – korunu sv. Anežky České na kovovém podstavci. Vytvoří ji umělec Daniel Ignác Trubač a bude mít formu monumentu, v němž budou zachyceny otisky prstů dárců a na jehož vrchol bude vložena koruna. Část otisků prstů donátorů bude vyvedena plasticky přímo v podstavci a další budou otisknuté na ručním papíře a vložené do schrány uvnitř.

Komentáře jsou uzavřeny .