25. 2. 2020 – Informace k 17. ročníku mezinárodní letní školy duchovní hudby Convivium – 15. – 23. srpna 2020

Vážení přátelé,

annuncio vobis gaudium magnum: Convivium 2020 je připraveno! Společnost pro duchovní hudbu poprvé v krásném prostředí Velehradu. Přihlašte se na www.convivium.cz!

Základem ročníku 2020 je španělská duchovní hudba a španělský lektor Antonio Peces, budou spirituály a gospely s Terrym Françoisem, pravoslavné zpívání povede o. Grzegorz Cebulski, gregoriánský chorál bude řídit Marek Klein. Sólový zpěv a ansámbly bude poprvé vyučovat anglický kontratenorista a dirigent James Gray. Chybět nebude ani česká hudba stará (Ondřej Šmíd) či nová (Marek Valášek). Pěveckou techniku povede Ondřej Šmíd. Poprvé se otevře i pro nezpěváky Rétorika a liturgické čtení se známým lektorem Igorem Dostálkem. Nesamozřejmou samozřejmostí bude i dětská třída v rukou Jany Svobodové (Březovské).

Těšíme se na setkání s vámi na Velehradě!

Pavel Svoboda,
conviviator maximus

Komentáře jsou uzavřeny .