4. října 2008 se v katolické církvi slaví památka sv. Františka z Assisi. V tento den se skupina asi 20 dětí s doprovodem sešla na nádraží ve Starém Městě u Uh. Hradiště, aby po půlhodinové projížďce vlakem stanuli na nádraží v Malenovicích u Zlína. Za deště jsme se přemístili do místního kostela sv. Mikuláše, abychom tam slavili mši sv..

Pro deštivé počasí jsme opustili původní plán putovat k místní kapličce v lese. Místní farář nám nabídl k dispozici dvou faru vybavenou krbem a dalšími zajímavostmi pro děti přitažlivými.

Tak jsme měli možnost vytáhnout své špekáčky a v krbu je připravit k dobrému obědu. Děti se pak vrhly do hořejší místnosti skvěle vybavené pro zábavu. Kalčo, ping pong, kulečník, TV hry a stolní hry se staly zábavou pro všechny na celé odpoledne. Ani se nechtělo odcházet na zpáteční spoj na nádraží. Tak se den výletní díky počasí změnil v den plný her. Prý to bylo skvělé, říkaly děti.