Rok se s rokem sešel a my jsme se jako vždy vypravili na náš Cvrčkovský tábor. Přestože byl letošní tábor jen jeden, užili jsme si ho. Hned první den po příjezdu jsme se spolu s našimi průvodci Michalem, Tomášem, Alžbětkou a Chocholoušem přenesli přes mapu, kterou jsme si vytvořili, na tajemnou pouť Popoupo, kde na nás číhaly různá nebezpečí. Naše pouť začala na horké a rozpálené poušti, kde nás tížilo hrozné vedlo a žízeň. Ve chvíli nejtěžší jsme díky dobrým skutkům, které jsme činili, našli pomerančovníkový háj. Bylo to první z příjemných míst, kde jsme se mohli občerstvit a nasbírat síly na další cestu, kterou bylo kritické pásmo.

Odtud nás vysvobodil náš první zachránce Bratr píseň. Ze zeleného údolí jsme se však museli vydat na další náročnou část cesty,a to Dračí stezku. Kromě draka nás tu ohrožovaly velké kameny, které se na nás valily při jakékoliv zlé myšlence. Museli jsme být proto obezřetní na každém kroku než jsme přišli k samotnému drakovi, který měl tři hlavy, šupinaté tělo a velké křídla. V boji s ním nám pomohl Drakobijec tím, že nám udělil několik rad, jak s drakem bojovat.

Po velkém zápasu na život a na smrt nás navštívila Krásná paní. Ta nás pozvala na pozdní večeři do svého paláce a poradila jak se dostat k Pastýřovu pramenu, kam jsme všichni mířili. Závěr cesty byl velmi napínavý, protože Chocholouš, kterého naváděl jeho zlý Stín zapříčinil pád mostu vedoucího k pramenu a ostatní ztraceni v bludném kruhu nemohli najít správnou cestu, kromě malé Alžbětky, která už se těšila domů. Nakonec jsme se všichni dostali ke svému prameni i pastýři, který nás celou dobu vedl. Během celého týdne jsme si užili spoustu her, putování a zábavy.

Napínavé bývalo také setkání s pastýřem, který každou noc předával svůj pozdrav vybraným dětem. Jeden den jsme se také vypravili do nedalekého Dubu nad Moravou, kde jsme měli mši sv. s otcem Václavem, v dalších dnech za námi přijel také otec Petr. Děti měli také možnost získat některého ze cvrčíků.
Děkujme tedy za vše, co jsme mohli společně prožít a těšme se na to, co nám přinese příští rok a s ním tábor, který si určitě nenecháme nikdo ujít.

 

Bedla