Stejně jako v minulých letech, i letos jsme se vydali na tábor starších cvrčků, letos do Dřevohostic. Zde jsme měli v úmyslu strávit od 22.7.–31.7.2011 deset dnů plných her a dalšího dobrodružství při seznamování se s životy tří světic.
Celým táborem nás provázely životy tří významných světic – patronek Evropy, mezi které patří Sv. Brigita Švédská, řeholnice, Sv. Kateřina Sienská, panna, učitelka církve a Sv. Terezie Benedikta od Kříže, panna a mučednice. Díky pravidelnému televiznímu zpravodajství jsme měli možnost nahlédnout a poznat životy všech těchto významných žen, ale i života našich táborníků.

Tímto způsobem jsme se mohli dostat na královskou svatbu, vyzkoušet si Finskou stezku, byli jsme účastni při stavbě několika významných klášterů, soutěžili jsme na zimní olympiádě, byli jsme pokusnými dobrovolníky při testování nových pleťových masek a mnoho dalších aktivit.

Na tradiční výlet do okolí, v našem případě na sv. Hostýn, se však vydaly pouze 4 děti a 3 vedoucí. Důvodem této nízké účasti byla nečekaná viróza, která postihla během našeho pobytu téměř všechny účastníky včetně vedoucích, což nás také velmi sblížilo.

Na závěr se podle našich zvyků vše obrátilo a vedoucí se stali dětmi, pro které si ostatní za odměnu připravili celodenní program.
Věříme, že se tábor přes různé komplikace líbil a všichni se sejdeme zase příští rok ve zdraví.

 

Bedla