Letošní téma bylo sice pohádkové, ale i tak zde byla spousta příležitostí k zamyšlení nad jedinečným příběhem Letopisy Narnie, kde je možné úplně všechno…
A proto jsme se hned mohli setkat s Polly a Digorym, na které se “pověsila” zlá čarodějnice Jadis z Charnu. Po mnohých peripetiích s touto osobou jsme se ocitli na místě, kde se rodila nová země ……. nic krásnějšího si nejde ani představit než vidět bájného Aslana – tvůrce všeho, který nás vždy bude ochraňovat.
Po krátkém spánku jsme byli vzbuzeni nepříjemným zvukem sirén, které značily nebezpečí, a proto se všichni museli urychleně schovat do krytů, neboť začala válka. Díky tomu jsme se však mohli setkat se sourozenci Pevensiovými a spolu s nimi se dostat kouzelnou skříní na planinu lucerny v Narnii. V tuto dobu zde vládla čarodějnice Jadis. Její vláda byla chladná a celá země byla pokryta věčným sněhem a ledem.

Avšak nic nemá věčné trvání a postupem času zásluhou Petra, Zuzany, Lucinky, Edmunda a jejich narnijských kamarádů se začala vláda Jadis lámat. Výrazným znamením toho bylo setkání se Santa Clausem, který obdaroval Pevensiovy děti vzácnými dárky. Ani naši Cvrčci nezůstali bez dárků, a protože byli celý rok hodní, dostali krásná nová trička a další drobnosti.
Navštívili jsme i další země okolo Narnie jako Kalormen, kde jsme se seznámili s tarkínou Aravis a mladým Šastou, kteří právě do Narnie utíkali spolu s narnijskými koni Hwin a Bríhy-hinny-brinny-huhy-ha (zkráceně Brí).

Spolu s princem Kaspianem, jemuž jsme nejprve pomohli získat jeho právoplatné místo krále Narnie, jsme se vydali na plavbu oceánem, abychom našli ztracené lordy, které nechal vyhnat ze země jeho zlý strýček Miráz. Doputovali jsme na Zlaté ostrovy a až na samotný konec světa, kde jsme se rozloučili s našim přítelem Rípčípem.
V posledních dnech jsme museli spolu s Čvachetkou, Jill a Eustacem překonat spoustu překážek, abychom se dostali do „Labyrintu světa,“ kde jsme mohli nalézt prince Riliana, ačkoliv se zdálo, že vše je proti nám.

Když jsme se s Jill a Eustacem dostali do Narnie naposled, našli jsme zemi ve zmatku. Jeden strašný opičák přesvědčil svého kamaráda Zmatlíka, aby se oblékl do lví kůže a vydával jej za Aslana. Všichni tvorové žijící v Narnii jsou z celé situace zmatení, protože jej nikdy neviděli. Aby byla sláva Narnie zachráněna, přispěchali na pomoc i král Petr, Edmund a Lucinka. O osudu Narnie však už bylo dávno rozhodnuto. A tak jsme se přes všechny překážky dostaly do nové a ještě lepší Narnie.
Na závěr bychom chtěli poděkovat kuchařskému duu, které se o nás staralo – tetě Dáši a tetě Martě. Našim dobrým jezuitům, kteří nás v našem díle podporují, a také všem, kdo na tábor jeli, ať už jako děti nebo vedoucí. Velké DÍKY a za rok se budeme těšit na nová dobrodružství!

 

Bedla