Co by to bylo za rok, kdybychom se letos nevypravili s mladšími Cvrčky na tábor. A že to tento rok bylo putování daleké. Dostali jsme se až do dob, kdy v dalekých zemích žila moudrá otrokyně Šahrazád, která vyprávěla svému sultánovi každý večer pohádku či příběh.

V termínu od 9. – 16. 7. 2010 jsme se tedy vypravili spolu se 17 dětmi do námi již navštívené vesničky Radějov s místem určení fara. Zde jsme si každý večer promítli více či méně známý příběh, jako například Alibaba a čtyřicet loupežníků, O Sindibádovi mořeplavci, O ebenovém koni a jiné, na které navazovaly další den nejrůznější putování, hry a aktivity.

Během osmidenního pobytu jsme prožili spoustu zábavy, dobrodružství, ale i napínavých chvil – kupříkladu když nás jednu noc přepadla písečná bouře a my jsme se museli evakuovat do okolí a počkat až bouře přejde.

Díky horkému letnímu počasí, které nás lépe adaptovalo na pouštní klima, jsme se také vypravili na výlet do nedaleké Strážnice. Zde jsme navštívili koupaliště, kde se nám moc líbilo. Tady byla možnost získat dalšího z 9 cvrčíků (hladu, mlčení, mrštnosti, plavce, míření, umění, moudrosti, ranhojiče, síly), a to Cvrčíka plavce.
Domů jsme se vrátili všichni zdraví, plní zážitků a dojmů, z kterých můžeme čerpat po celý rok, a již teď se těšíme na další prázdniny a léto.

 

Šárka Daňková