Podzimní výlet jsme tentokrát naplánovali do Kroměříže. Děti byly rády, protože je baví jezdit vlakem. A tak jsme se v sobotu 13. října 2012 už v 7:45 setkali na nádraží ve Starém Městě, abychom se v počtu skoro 40 osob nasoukali do vlaku směr Hulín. Tam jsme přestoupili a žlutým regionálem dorazili až do Kroměříže. Cestou z nádraží jsme se setkali s naším průvodcem Cvrčkem a přes náměstí dorazili až do zámeckých zahrad. Hned u vchodu děti zaujaly velké klece s různými druhy našich i exotických ptáků a opic. Náš vedoucí nás provedl zajímavostmi těchto prostor. Děti ve skupinkách řešily při putování různé úkoly zadané na pracovních listech. Viděli jsme krásné sestavy stromů, křovin a květin, zahlídli pávy a několik krotkých veverek, pozorovali zápasící daňky, dovádějící stádečko morčat až jsme nakonec spočinuli u jezírka s černými labutěmi.

Tam se konala obědová přestávka, neboť otevřená cukrárna nalákala mnohé dospělé na kafé a děti na čaj. Na 13. hodinu jsme se přesunuli na parkoviště zámeckého vláčku, který vozí zájemce po uličkách parku a sděluje jim informace o historii a krásách tohoto místa. Děti obsadily vláček zábavný, který při jízdě hrál i pohádkové písničky, ostatním zbyl vláček historický, který cestou místo hudby chrlil spoustu historických dat.

Ti, co se už nevešli, šli si prohlédnout sklepní části zámku. Po lahodném vláčkování si děti ještě mohly vylézt na zámeckou věž a podívat se na město z ptačí perspektivy. Krásu výletu podtrhovalo nádherné slunečné počasí. Zámeckými zahradami jsme se vrátili na nádraží, kde mnozí potvrdili svou spokojenost v místním kiosku, kde směnili své penízky za dobrou zmrzlinu. Cesta vlakem uběhla opět velmi rychle, a tak jsme kolem 17 hodiny u nádraží ve Starém Městě nasedali do aut k odvozu na Velehrad. Děkujeme Pánu Bohu za hezký den i hezké zážitky.