Na sobotu 12. května 2012 jsme naplánovali na výlet na Barborku. V 8:50 jsme se shromáždili před budovou fary. Už tam jsme konstatovali, že není jisté, zda do cíle dorazíme, neboť předpověď počasí zvěstovala déšť. Zatím ale svítilo sluníčko a tak jsme po společné modlitbě vydali po cyklostezce bl. Jana Pavla II. do Tupes. Tam jsme v 10 hodin slavili mši sv., při které jsme si připomenuli 95. výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě.

Po mši sv. však obloha byla už zatažená a tak jsme se rozhodovali, zda jít dál. Nakonec jsme zvolili postup vpřed. A tak se postupně loukami a polními cestami přibližovali cíli. Barborku jsme občas zahlédli před sebou. K polednímu jsme dorazili do Chabáni k sekvoji. Tam složili své baťůžky a rozdělali oheň.

To už ale začínalo pršet. Mnozí své špekáčky opékali už v hustém dešti. Bylo jasné, že na Barborku už nedorazíme a tak jsme zaveleli k ústupu. Bylo povoláno několik automobilů, které všechny účastníky postupně odvezly zpět na Velehrad. Výlet skončil dříve, než jsme plánovali. Už se ale těšíme na další.