Výlet 4. října 2014 začal na autobusové zastávce u vlakového nádraží ve Starém Městě, kam rodiče na 8:30 přivezli své děti. Autobusem jsme se pak přemístili do Buchlovic, odkud jsme v 9:15 vyrazili směr hora sv. Klimenta. Celkem nás pochodovalo 23 – nejprve na Smraďavku, pak na Pilu a nakonec přímo na Klimentek. Počasí bylo podmračené, chvílemi se zdálo, že se spustí déšť, pršet ale nezačalo.

V jednu hodinu po poledni jsme na ruinách původního kostelíku slavili mši sv. – ke cti sv. Františka z Assisi, jelikož ten den 4. října je jeho památka. Skauti a zálesáci po mši sv. rozfoukali na nedalekém ohništi oheň a všichni se posilnili něčím ze svých zásob. Několik her pak zpříjemnilo dětem čas do odchodu dolů do Osvětiman na zastávku autobusu.

Šlo se nám dobře, protože mraky zmizely a sluníčko nás hezky zahřívalo. Dorazili jsme tam s předstihem, takže všichni účastníci si stačili pochutnat na odměně v podobě zmrzliny. Lehce po 18-té hodině si pak rodiče opět ve Starém Městě přebírali děti k odvozu domů. Prožili jsme skvělý den. Už se těšíme na další výlet