Jako každý rok jsme se i letos vypravili se staršími cvrčky na letní tábor do Bratřejova, vesnice kousek od Vizovic. Tábor se konal 4.- 13.8.2008 a během této doby jsme měli možnost společně prožít super chvíle, zahrát si hry, zazpívat si nebo se díky našim kuchařkám skvěle najíst.Vše začalo prohlídkou fary a okolí. Během výkladu ve sklepě, kde byl vystaven velmi cenný a unikátní výtisk Bible, sem vtrhla „velehradská mafie“ a Bibli ukradli. Z nás se tedy stali agenti s posláním najít tuto ztracenou knihu.

Prošli jsme agentským výcvikem, který byl náročný jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Stálo nás to spoustu úsilí a energie, ale nakonec se do Bible povedlo vrátit ztracené příběhy o Kainu a Ábelovi, o Davidovi, jež s pomocí praku zabil obra Goliáše, dozvěděli jsme se i něco o Samsonovi a jeho síle ukryté ve vlasech, řešili jsme záhady po boku moudrého krále Šalamouna, dramaticky jsme ztvárnili příběh o Tobijášovi a jeho průvodci archandělu Rafaelovi, uspořádali jsme svatbu v Káni Galilejské a trochu okusili i z Apokalypsy, Janova zjevení.

Poté se na jeden den karta obrátila a vedoucí si s dětmi vyměnili role. Všem se nám tábor moc líbil a už teď se těšíme na příští rok!

 

Šárka