Jako každý rok jsme se i letos vypravili na tábor s malými cvrčky v termínu od 12. do 19. července 2009. Tentokrát jsme zavítali do Dědic u Vyškova. Letošním tématem byli čeští světci, které jsme v průběhu celého týdne poznávali.Seznámili jsme se sv. Václavem, jeho babičkou sv. Ludmilou, dále pak se sv. Vojtěchem, sv. Prokopem, sv. Anežkou a v neposlední řadě také se sv. Janem Nepomuckým. Díky bohatému programu a množství her se děti měly možnost nejen něco dozvědět, ale také pobavit, vydovádět a poznat mezi sebou.

Jeden den jsme již tradičně věnovali celodennímu výletu. Naším cílem se stal Dinopark ve Vyškově, což pro mnohé z nás byla nová zkušenost. Kromě různých sportovních aktivit a dobrodružných her, se děti věnovaly i kreativním činnostem, kdy buď něco vyráběly nebo hrály divadlo, které si pro nás, vedoucí, vymyslely

Poslední večer byly děti odměněny za své celotáborové snažení diplomy a balíčky s dárky, které si samy měly možnost vybrat v hrobu sv. Anežky, kterým se stala kaple na místní faře. Věříme, že si každý z nás odvezl spoustu zážitků a už teď se těšíme na to, co zase příští rok společně zažijeme.

 

Šárka a Áďa